Turecka biżuteria trafi „pod młotek”

Turecka biżuteria trafi „pod młotek”

Turecka biżuteria trafi „pod młotek”

na stole leżą w plastikowej torebce złote wyroby
na stole leżą w plastikowej torebce złote kolczyki
na stole leżą w plastikowej torebce złota bransoletka
na stole leżą w plastikowej torebce złote wisiorki w kształcie krzyżyka
na stole leżą w plastikowej torebce złote bransoletki
na stole leżą w plastikowej torebce złote sygnety
  • Śląska KAS wystawiła na licytację złote łańcuszki, krzyżyki, pierścionki z kamieniami, sygnety, bransoletki i kolczyki.
  • Wartość szacunkowa złotej biżuterii wynosi ponad 232 tys. złotych.
  • Pierwszy termin licytacji ustalono na 1 lipca 2021 roku.

Śląska KAS sprzedaje wyroby ze złota - w sumie 239 przedmiotów,  podzielonych na 6 asortymentów: łańcuszki, krzyżyki, pierścionki z kamieniami, sygnety, bransoletki i kolczyki. Wartość szacunkowa biżuterii wynosi ponad 232 tys. złotych. Operat szacunkowy oraz oferowane przedmioty można obejrzeć w Urzędzie Skarbowym w Cieszynie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

Biżuterię można kupić na licytacji. Pierwszy termin licytacji ustalono na 1 lipca 2021 roku. Wartość wywołania w pierwszym terminie to 75% wartości szacunkowej. Licytacja dojdzie do skutku, jeżeli zgłosi się przynajmniej jedna osoba, który zaoferuje co najmniej cenę wywołania. Drugi termin licytacji ustalono na dzień 5 lipca 2021 roku. Cena wywołania w drugim terminie to 50% wartości szacunkowej oferowanych kosztowności.

Szczegóły dotyczące licytacji, w tym wpłaty wadium oraz zapłata – szczegółowo zostały opisane w obwieszczeniu o licytacji z 15 czerwca 2021 roku. Informacje dostępne są na stronie internetowej Urzędu Skarbowego w Cieszynie.

Biżuteria wiele lat temu została zatrzymana podczas kontroli celnej na przejściu granicznym w Cieszynie Boguszowicach. Blisko kilogram złotych wyrobów przywiózł obywatel Turcji, lecz nie zgłosił ich do odprawy celnej. W tamtych czasach do Polski przemycano elektronikę, wyroby ze złota - okres „wzmożonego ruchu" można było zaobserwować wiosną, co wiązało się z uroczystościami I Komunii Świętej i  zapotrzebowaniem na prezenty ze złota. Z Polski wywożono natomiast futra, wyroby z futer (głównie z lisów i norek), wyroby i odzież skórzaną, a przede wszystkim dewizy.