Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli
Siedziba Urzędu Skarbowego w Sosnowcu usytuowana jest w centrum miasta przy ul. 3 Maja. Do Urzędu można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Wejście do budynku usytuowane jest bezpośrednio przy jezdni z chodnikiem, który nie jest wyposażony w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących. Drzwi wejściowe do budynku, otwierane automatycznie, są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. W holu budynku znajduje się stanowisko ochrony, czynne przez cały czas otwarcia urzędu. Można na nim uzyskać podstawowe informacje dot. możliwości załatwienia sprawy.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind
Budynek wyposażony jest w windę umożliwiającą – w razie wystąpienia takiej potrzeby – osobom poruszającym się na wózkach dostęp do pomieszczeń na piętrach. Toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych znajduje się w części budynku, do której dostęp dla osób niepełnosprawnych możliwy jest jedynie od strony ulicy drugim wejsciem do budynku, które na codzień jest zamknięte. Skorzystanie z toaleta wymaga uprzedniego poinformowania pracownika ochrony.
Opis dostosowań, np. posiadanie pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych
Przy wejściu do budynku znajduje się pochylnia umożliwiająca wjazd wózka. W przypadku niemożności dotarcia interesanta do właściwej komórki organizacyjnej urzędu istnieje możliwość zejścia pracownika merytorycznego na parter i obsługi interesanta w dogodny dla niego sposób. W urzędzie nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych
Przed budynkiem Urzędu znajdują się dwa miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, udostępnione przez miasto. Ponadto na parkingu urzędu, usytuowanym z tyłu budynku znajduje się jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.